Można znaleźć wiele podstawowych kompozycji obrazu – zasada harmonii, czy zasada dokonania obrazu. Aczkolwiek, by je łamać należałoby, aby był to nasz świadomy wybór a nie fantazja.Fotografie stanowią niezbity dowód naszych wspomnień, na widok których wracają dawne czasy. Choć półki w sklepach puchną od sprzętów fotograficznych, to nie są one receptą na piękne zdjęcie. Ważne ku temu są umiejętności, które mogą się przełożyć na pożądane efekty. Chcącym rozpocząć swoją przygodę z fotografią poleca się zacząć od fotografowania martwej natury. Znakomitym scenariuszem dla robienia pierwszych sesji są zdjęcia wykonane na swojej działce. Doradzamy przy tym unikanie uchwycenia bezwiednych „niespodzianek” w tle jak  np. szamba betonowe lub całkiem inny nieestetyczny element naszego podwórka.

Zanim zaczniemy sesję należałoby dobrze się rozejrzeć czy nie ma nieplanowanych elementów. Szamba betonowe lub ewentualnie niesprzątnięte grabie mogą nam bardzo zepsuć zdjęcie.Uwaga lepiej unikać elementów takich jak: szamba betonowe, porzucone grabie czy też kompostownika

 

Atutem dobrej fotografii jest odpowiednio dobrane światło, którego walory dobrym jest się nauczyć się stosować. Dobrze jest wiedzieć, iż doskonałość w fotografii stanowi odwzorowanie czerni, bieli i wszelkich barw , które znajdują się pomiędzy nimi.

Źle dopasowana barwa może negatywnie wpłynąć na postrzeganie obiektów , które znajdują się na drugim planie obrazu. Dowodem może być fotografia osoby, które dekoncentruje czerwony balon będący w oddali. Kiedy chcemy  z wykorzystaniem zdjęć opowiedzieć historię, dobrze jest postawić na scenerię czarno-białą. W przypadku kolorowej fotografii, musimy skupić się na różnicy kolorów lub osiągnięciu efektu monochromatycznego.

szamba betonoweDo zrobienia zdjęć dobrze użyć obiektywów stałoogiskowych, dzięki którym pozyskamy bardzo wysoką jakość, odpowiednią jasność tudzież zmuszą nas do wykorzystania właściwych rozwiązań podczas kadrowania.

Dobrze jest również wiedzieć, iż zoomy właściwie sprawdzą się przy wykonywaniu reportażu tudzież fotografii cyfrowej. Przed ich zastosowaniem znaczący jest wybór ogniskowej, po czym możemy rozpocząć kadrowanie. W celu dokonania kadru możemy wykorzystać nogi –  nieustające kręcenie zoomem  jest jednym z lepszych sposobów na uzyskanie idealnego zdjęcia.

Możliwości wyboru aparatu fotograficznego jest ogrom. I choć za idealny egzemplarz musimy zapłacić bardzo dużą kwotę, o odpowiedniej jakości zdjęcia nie przesądza wyłącznie profesjonalny sprzęt, a nasze oddanie oraz talent, dzięki którym możemy stworzyć interesujące portfolio.

Zapisz