Zaletą dobrej fotografii jest odpowiednie światło, którego pozytywy musimy nauczyć się wykorzystywać. Dobrze żeby wiedzieć, iż perfekcję w fotografii stanowi odzwierciedlenie czerni, bieli i innych barw znajdujących się między nimi. Zdjęcia stanowią niezbity dowód wspomnień, na widok których łezka się w oku kręci. Choć półki sklepowe uginają się od aparatów fotograficznych, to nie stanowią one recepty na pożądane zdjęcie. Zasadnicze ku temu są umiejętności, które przekładają się na spodziewane efekty. Rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią zaleca się rozpocząć od robienia zdjęć martwej przyrody. Świetnym scenariuszem dla realizacji pierwszych sesji są zdjęcia zrobione na własnym podwórku. Zalecamy przy tym unikanie uchwycenia mimowolnych „niespodzianek” w tle podobnych do  np. szambo betonowe lub inny mało estetyczny element naszego podwórka.

Przed rozpoczęciem sesji opłaca się odpowiednio się rozejrzeć czy nie ma nieprzewidzianych rekwizytów.

Szamba betonowe a nawet pozostawione grabie mogą nam z pewnością popsuć zdjęcie.Uwaga musimy unika elementów takich jak: szamba betonowe, porzucone grabie czy też kompostownika

Występuje wiele tradycyjnych kompozycji obrazu – zasada porządku, czy zasada uzupełnienia obrazu. Tymczasem, by je łamać warto, aby był to nasz świadomy wybór niż fantazja.

szamba betonoweNiewłaściwie dopasowana barwa może niekorzystnie wpłynąć na postrzeganie rzeczy znajdujących się na drugim planie obrazu. Potwierdzeniem może być zdjęcie osoby, które rozprasza czerwony balon występujący w oddali. Jeśli chcemy z pomocą zdjęć opowiedzieć historię, powinno się postawić na scenerię czarno-białą. W przypadku kolorowej fotografii, warto skupić się na zróżnicowaniu kolorów lub uzyskaniu efektu monochromatycznego.

Do wykonywania zdjęć zastosuj obiektywów stałoogiskowych, dzięki którym uzyskamy wysoką jakość, odpowiednią jasność tudzież zmuszą nas do zastosowania właściwych rozwiązań w ciągu kadrowania.

Warto również wiedzieć, iż zoomy świetnie sprawdzą się podczas wykonywania reportażu a także fotografii cyfrowej. Przed ich użyciem potrzebny jest wybór ogniskowej, po czym możemy rozpocząć kadrowanie. W celu uzupełnienia kadru możemy wykorzystać nogi –  nieustanne kręcenie zoomem  jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie niespotykanego zdjęcia.

Możliwości wyboru aparatu fotograficznego jest wiele. I choć za świetny egzemplarz musimy zapłacić całkiem dużą kwotę, o wysokiej jakości zdjęcia nie zapewnia wyłącznie profesjonalny sprzęt, a pewne zacięcie jak również zdolność, dzięki którym możemy stworzyć atrakcyjne portfolio.

Zapisz