Źle dopasowana barwa może nieodpowiednio wpłynąć na postrzeganie rzeczy , które znajdują się na drugim planie obrazu. Potwierdzeniem może być fotografia osoby, które dekoncentruje czerwony balon występujący w oddali. Kiedy chcemy z pomocą zdjęć opowiedzieć historię, opłaci się postawić na scenerię czarno-białą. W przypadku kolorowej fotografii, musimy skupić się na zróżnicowaniu kolorów lub osiągnięciu efektu monochromatycznego. Fotografie stanowią niezbity dowód naszych wspomnień, na widok których łezka się w oku kręci. Choć półki w sklepach puchną od sprzętów fotograficznych, to nie są one receptą na najlepsze zdjęcie. Potrzebne ku temu są umiejętności, które przekładają się na pożądane efekty. Rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią zaleca się zacząć od fotografii martwej natury. Celnym scenariuszem dla robienia pierwszych sesji są zdjęcia wykonane chociażby we własnym ogródku. Doradzamy przy tym unikanie uchwycenia przypadkowych „niespodzianek” w tle podobnych do  np. szamba betonowe lub całkiem inny nieestetyczny element naszego podwórka.

 

Jest wiele tradycyjnych kompozycji obrazu – zasada porządku, czy zasada uzupełnienia obrazu. Pamiętajmy jednak, by je łamać należałoby, aby był to nasz świadomy wybór niż fantazja.

szamba betonowe

Atutem dobrej fotografii jest odpowiednio dobrane światło, którego potencjał musimy nauczyć się stosować. Ważne żeby wiedzieć, iż perfekcję w fotografii stanowi odwzorowanie czerni, bieli i różnorakich barw , które znajdują się pomiędzy nimi.

 

Do zrobienia zdjęć zastosuj obiektywów stałoogiskowych, dzięki którym zyskamy bardzo wysoką jakość, odpowiednią jasność tudzież zmuszą nas do zastosowania właściwych rozwiązań na etapie kadrowania.

 

Dobrze jest również wiedzieć, iż zoomy doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu reportażu bądź fotografii cyfrowej. Przed ich zastosowaniem istotny jest wybór ogniskowej, po czym możemy rozpocząć kadrowanie. W celu uzupełnienia kadru możemy wykorzystać nogi –  nieustające kręcenie zoomem  jest jednym z lepszych sposobów na uzyskanie świetnego zdjęcia.

 

Możliwości wyboru aparatu fotograficznego jest wiele. I choć za świetny egzemplarz musimy zapłacić dużą kwotę, o wysokiej jakości zdjęcia nie zapewnia wyłącznie profesjonalny sprzęt, a pewne zacięcie jak również predyspozycje, dzięki którym możemy stworzyć fajne portfolio.

Zapisz